GÜNDEM

Zafer Kutlaması mı AKP Mitingi mi Anlayamadık

 

Zafer Kutlaması mı AKP Mitingi mi Anlayamadık

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Zafer Haftası kutlamalarının AKP mitingine dönüştürüldüğünü belirterek Milli şuurdan uzaklaşılarak siyasi çıkarlara hizmet edildiğini söyledi.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Zafer Haftası kutlamalarının AKP mitingine dönüştürüldüğünü belirterek Milli şuurdan uzaklaşılarak siyasi çıkarlara hizmet edildiğini söyledi. Mısırlıoğlu; “Zafer Haftası kutlamaları milli şuurdan uzaklaşılarak, siyasi çıkarlar göz önünde bulundurularak organize edilmiştir. Milletin parası ile partili Cumhurbaşkanı’nın ve AKP’nin reklamları yapılmıştır. Bu tutumlar Büyük Taarruz ruhuna aykırı tutumlardır, milli değerlerimize saygısızlıktır Daha önce açılışı yapılan yerlere yeniden açılış yapılmıştır. Herhalde bu yerleri seçimlere kadar birkaç kez daha açarlar. Afyonkarahisar’da bir tane fabrika açılışı duydunuz mu?” Mısırlıoğlu, Milli Bilinçten Uzak Tutumları Eleştirdi Zafer Haftası kutlamaları boyunca Cumhurbaşkanı ve partisinin reklamlarının yapılmasını eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu; “Afyonkarahisar’ın kurtuluşu mu yoksa AKP’nin gidiş sinyalleri mi anlayamadık. Kutlamalar boyunca bir çırpınış sezdik. AKP reklamlarına binlerce lira harcanıp her yer parti bayrakları ve Erdoğan posterleri ile kaplandı. Büyük Taarruz ve Zafer Haftası ruhundan uzak, AKP mitingine benzer kutlamalara şahit olduk” diyerek kamu kurumlarının araçlarından resmi plakaların sökülerek sivil plakalar takıldığını söyledi. Mısırlıoğlu; “Kamu araçlarını Cumhurbaşkanının Afyon programında kullandılar ancak resmi plakaları gizleme ihtiyacı duydular. Çünkü kamuya yani millete ait olan araçlar sanki su yakıyormuşçasına AKP teşkilatına hizmet etti.” dedi. “Bu Tutumlar AKP’nin Gidişinin Ayak Sesleridir” İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, yeniden milli ruhun kazanılması ve milletin çıkarlarının korunması gerektiğinin altını çizerek ; “Bu tutumlar AKP’nin gidişinin ayak sesleridir. Ekonomiden sağlığa, tarımdan üretime kadar pek çok alanda kan ağlayan vatandaşın ilgisini çekme yarışıdır. Bunlar milleti kazanmak için türetilmiş ucuz yöntemlerdir. Neyse ki Aziz Türk Milleti Milli Şuur’dan hala uzaklaşmamış, değerlerine sahip çıkmaktadır. Gencinden yaşlısına, sağlıklısından engellisine kadar Kocatepe’ye yürüyen, ellerinden şanlı Türk Bayrağı’nı düşürmeyen aziz Türk Milleti’nin sandıkta son sözü söyleyeceğinden eminim.” Dedi. Erdoğan’ın Afyon Programına Katılmak Zorunlu Başkan Mısırlıoğlu, kamuda çalışanlara Erdoğan’ın Afyonkarahisar programına katılma emri verildiğini de söyleyerek “Kamu’da çalışıyorsan siyasi görüşün ne olursa olsun partili Cumhurbaşkanı’nın sözde açılış ama gerçekte miting programına katılman şart. Çünkü yöneticiler, kamuda çalışanlara katılımın zorunlu olduğuna dair kağıtlar imzalatmış. Program sırasında da yoklama alınacakmış. Bunları duyunca;  ‘AKP alanları böyle doldurmaya çalışıyorsa sandıkları nasıl doldurmaya çalışır?’ diye düşünmeye başladık. Cebren dinleyici toplayan AKP’nin seçim kaygısını anlamış olduk.” Dedi.
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Zafer Haftası kutlamalarının AKP mitingine dönüştürüldüğünü belirterek Milli şuurdan uzaklaşılarak siyasi çıkarlara hizmet edildiğini söyledi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Zafer Haftası kutlamalarının AKP mitingine dönüştürüldüğünü belirterek Milli şuurdan uzaklaşılarak siyasi çıkarlara hizmet edildiğini söyledi. Mısırlıoğlu; “Zafer Haftası kutlamaları milli şuurdan uzaklaşılarak, siyasi çıkarlar göz önünde bulundurularak organize edilmiştir. Milletin parası ile partili Cumhurbaşkanı’nın ve AKP’nin reklamları yapılmıştır. Bu tutumlar Büyük Taarruz ruhuna aykırı tutumlardır, milli değerlerimize saygısızlıktır Daha önce açılışı yapılan yerlere yeniden açılış yapılmıştır. Herhalde bu yerleri seçimlere kadar birkaç kez daha açarlar. Afyonkarahisar’da bir tane fabrika açılışı duydunuz mu?”

Mısırlıoğlu, Milli Bilinçten Uzak Tutumları Eleştirdi

Zafer Haftası kutlamaları boyunca Cumhurbaşkanı ve partisinin reklamlarının yapılmasını eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu; “Afyonkarahisar’ın kurtuluşu mu yoksa AKP’nin gidiş sinyalleri mi anlayamadık. Kutlamalar boyunca bir çırpınış sezdik. AKP reklamlarına binlerce lira harcanıp her yer parti bayrakları ve Erdoğan posterleri ile kaplandı. Büyük Taarruz ve Zafer Haftası ruhundan uzak, AKP mitingine benzer kutlamalara şahit olduk” diyerek kamu kurumlarının araçlarından resmi plakaların sökülerek sivil plakalar takıldığını söyledi. Mısırlıoğlu; “Kamu araçlarını Cumhurbaşkanının Afyon programında kullandılar ancak resmi plakaları gizleme ihtiyacı duydular. Çünkü kamuya yani millete ait olan araçlar sanki su yakıyormuşçasına AKP teşkilatına hizmet etti.” dedi.

“Bu Tutumlar AKP’nin Gidişinin Ayak Sesleridir”

İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, yeniden milli ruhun kazanılması ve milletin çıkarlarının korunması gerektiğinin altını çizerek ; “Bu tutumlar AKP’nin gidişinin ayak sesleridir. Ekonomiden sağlığa, tarımdan üretime kadar pek çok alanda kan ağlayan vatandaşın ilgisini çekme yarışıdır. Bunlar milleti kazanmak için türetilmiş ucuz yöntemlerdir. Neyse ki Aziz Türk Milleti Milli Şuur’dan hala uzaklaşmamış, değerlerine sahip çıkmaktadır. Gencinden yaşlısına, sağlıklısından engellisine kadar Kocatepe’ye yürüyen, ellerinden şanlı Türk Bayrağı’nı düşürmeyen aziz Türk Milleti’nin sandıkta son sözü söyleyeceğinden eminim.” Dedi.

Erdoğan’ın Afyon Programına Katılmak Zorunlu

Başkan Mısırlıoğlu, kamuda çalışanlara Erdoğan’ın Afyonkarahisar programına katılma emri verildiğini de söyleyerek “Kamu’da çalışıyorsan siyasi görüşün ne olursa olsun partili Cumhurbaşkanı’nın sözde açılış ama gerçekte miting programına katılman şart. Çünkü yöneticiler, kamuda çalışanlara katılımın zorunlu olduğuna dair kağıtlar imzalatmış. Program sırasında da yoklama alınacakmış. Bunları duyunca;  ‘AKP alanları böyle doldurmaya çalışıyorsa sandıkları nasıl doldurmaya çalışır?’ diye düşünmeye başladık. Cebren dinleyici toplayan AKP’nin seçim kaygısını anlamış olduk.” Dedi.

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonunsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.