GÜNDEM

“Beklentimiz yasal düzenleme ve destek”

 

“Beklentimiz yasal düzenleme ve destek”

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle bir açıklamada bulundu.
Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle bir açıklamada bulundu. 24 Temmuz, 10 Ocak gibi sembol tarihlerin basın-yayın camiası için birer “dayanışma vesilesi” olduğunu hatırlatan Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, “Sektörümüz, yasal düzenleme çalışmalarını dikkatle izlemekte, sabırsızlıkla beklemektedir” dedi. Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın-yayın camiası mensuplarının sorunlarını dile getirmek, gelişimine katkı sunmak ve birlik-beraberliğini pekiştirmeye yönelik çalışmalar içerisinde bulunduğunu hatırlatan AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, “Bu yıl da 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Gazeteciler Cemiyetimizin öncülüğünde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecektir” dedi. VALİ YİĞİTBAŞI’NA TEŞEKKÜR EDERİZ Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın basın-yayın sektörü ile yakından ilgili, camianın akademik alanında kendini ispatlamış bir isim olması hasebiyle 24 Temmuz etkinliklerinde kendisinin büyük desteğini gördüklerini, bu nedenle camia olarak Vali Yiğitbaşı’na teşekkür ettiklerini belirten AGC Başkanı Sezer Küçükkurt şunları söyledi: “Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulumuzun en baştan beri önceliği, camianın hakkıyla temsil edilmesi, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi, mesleki gelişime katkı sunulması olagelmiştir. Bu amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu yıl 24 Temmuz etkinlikleri kapsamında da Sayın Valimizin destekleri ile bu yöndeki çabalarımızı sürdüreceğiz. Meslektaşlarımızın mesleki becerilerinin artırılması, güncel gelişmelere adapte olması, teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmesi hepimizin ortak amacıdır. Sayın Valimiz başta olmak üzere siyasilerimiz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Basın İlan Kurumu gibi sektörümüzün resmi kuruluşları da bu amacımıza destek vermektedirler. Eğitim, hayatın her alanında şart olduğu gibi, bir kamu görevi olan basın-yayın alanında da büyük önem taşımaktadır. Cemiyet Yönetim Kurulumuz önceki yıllarda da bir çok eğitim faaliyetine imza atmış bu çalışmalar meslektaşlarımızın takdiri ile karşılanmıştır. Bugün sektörümüzde yetkinliğini ispat etmiş bir çok tecrübeli meslektaşımız da meslek yaşamları boyunca onlarca eğitim faaliyetine katıldıktan sonra bugünkü mesleki becerilerine ulaşabilmişlerdir. Bu eğitim çalışmalarında basın mensupları üzerinde bir hegemonya kurma, camiayı dizayn etme gibi niyetler taşındığını düşünmek abesle iştigaldir. Afyonkarahisar’daki basın mensupları olarak, bizlere bir harf dahi öğretene minnettar olma noktasında hemfikir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun haricindeki görüş ve düşüncülerin maksatlı olduğuna dikkat çekerken, eğitim-birlik-beraberlik-itibar ve gelişim yönündeki çabalarımıza destek olanlara teşekkürlerimizi sunarız” DEZENFORMASYON YASASI GİBİ GAZETECİLİK YASASI DA ÇIKARILMALI
Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle bir açıklamada bulundu.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt “24 Temmuz Basın Bayramı” nedeniyle bir açıklamada bulundu. 24 Temmuz, 10 Ocak gibi sembol tarihlerin basın-yayın camiası için birer “dayanışma vesilesi” olduğunu hatırlatan Afyon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, “Sektörümüz, yasal düzenleme çalışmalarını dikkatle izlemekte, sabırsızlıkla beklemektedir” dedi.

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle basın-yayın camiası mensuplarının sorunlarını dile getirmek, gelişimine katkı sunmak ve birlik-beraberliğini pekiştirmeye yönelik çalışmalar içerisinde bulunduğunu hatırlatan AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, “Bu yıl da 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Gazeteciler Cemiyetimizin öncülüğünde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecektir” dedi.

VALİ YİĞİTBAŞI’NA TEŞEKKÜR EDERİZ

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın basın-yayın sektörü ile yakından ilgili, camianın akademik alanında kendini ispatlamış bir isim olması hasebiyle 24 Temmuz etkinliklerinde kendisinin büyük desteğini gördüklerini, bu nedenle camia olarak Vali Yiğitbaşı’na teşekkür ettiklerini belirten AGC Başkanı Sezer Küçükkurt şunları söyledi:

Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulumuzun en baştan beri önceliği, camianın hakkıyla temsil edilmesi, birlik ve beraberliğin tesis edilmesi, mesleki gelişime katkı sunulması olagelmiştir. Bu amaçlarımız doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu yıl 24 Temmuz etkinlikleri kapsamında da Sayın Valimizin destekleri ile bu yöndeki çabalarımızı sürdüreceğiz. Meslektaşlarımızın mesleki becerilerinin artırılması, güncel gelişmelere adapte olması, teknolojik gelişmelere ayak uydurabilmesi hepimizin ortak amacıdır. Sayın Valimiz başta olmak üzere siyasilerimiz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Basın İlan Kurumu gibi sektörümüzün resmi kuruluşları da bu amacımıza destek vermektedirler. Eğitim, hayatın her alanında şart olduğu gibi, bir kamu görevi olan basın-yayın alanında da büyük önem taşımaktadır. Cemiyet Yönetim Kurulumuz önceki yıllarda da bir çok eğitim faaliyetine imza atmış bu çalışmalar meslektaşlarımızın takdiri ile karşılanmıştır. Bugün sektörümüzde yetkinliğini ispat etmiş bir çok tecrübeli meslektaşımız da meslek yaşamları boyunca onlarca eğitim faaliyetine katıldıktan sonra bugünkü mesleki becerilerine ulaşabilmişlerdir. Bu eğitim çalışmalarında basın mensupları üzerinde bir hegemonya kurma, camiayı dizayn etme gibi niyetler taşındığını düşünmek abesle iştigaldir. Afyonkarahisar’daki basın mensupları olarak, bizlere bir harf dahi öğretene minnettar olma noktasında hemfikir olduğumuzu belirtmek isteriz. Bunun haricindeki görüş ve düşüncülerin maksatlı olduğuna dikkat çekerken, eğitim-birlik-beraberlik-itibar ve gelişim yönündeki çabalarımıza destek olanlara teşekkürlerimizi sunarız”

DEZENFORMASYON YASASI GİBİ GAZETECİLİK YASASI DA ÇIKARILMALI

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonunsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.