GÜNDEM

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Açılış Töreni İle Başladı

 

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Açılış Töreni İle Başladı

Sağlık Bakanlığınca 81 ilde başlatılan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı İlimizde de bugün başladı. 2 gün sürecek çalıştayın açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, İlimiz protokolü, Müdürlüğümüz yöneticileri, proje paydaş kurumların çalışma grupları ve basın mensupları katıldı.
Sağlık Bakanlığınca 81 ilde başlatılan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı İlimizde de bugün başladı. 2 gün sürecek çalıştayın açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, İlimiz protokolü, Müdürlüğümüz yöneticileri, proje paydaş kurumların çalışma grupları ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serhat Korkmaz açılış konuşmasını yaptı. Korkmaz şunları söyledi: “    Bilindiği üzere bağımlılık, sadece ilimizin ve ülkemizin değil bütün dünya ülkelerinin toplumsal bir sorunudur. Özellikle gençlerimizi tehdit eden; madde, tütün, alkol ve davranışsal bağımlılıkla mücadele kapsamında bugüne kadar pek çok proje, bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de hayat geçirildi. Bu projeler kapsamında bütün kurumlarımızın üstüne düşen görevleri yerine getirmesiyle bağımlılıkla mücadele yolunda oldukça yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Mücadelelere ivme kazandırmak için Bakanlığımızca bütün illerde ve ilçelerde “Ben Olsaydım” etiketiyle çalıştaylar düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.  Uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin ele alınacağı, fikir ve önerilerin tartışılacağı, toplumumuzu ve insanlığı olumsuz etkileyen bağımlılıkla mücadelenin daha etkin yürütülmesi için konuya ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin değerlendirileceği Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayımız sonunda, bağımlılıkla mücadele konusunda İlimiz hakkında bir rapor elde etmiş olacağız. Çalıştayımızın, hem ilimizde hem ülkemizde bağımlılıkla mücadeleye önemli katkılar sunacağı kanaatindeyim.Bütün katılımcılarımıza kolaylıklar diliyor ve katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum.” Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek de konuşmasında bağımlılıkla mücadele konusunun çok önemli olduğu; konuya toplumun her kesiminin dikkatinin çekilmesinin gerektiği; kurumlarımıza olduğu kadar sivil toplum örgütleri ve ailelere de büyük görevler düştüğü; özellikle gençlerimizi bağımlılık batağına düşmeden önce korumamız gerektiği konularına değinerek bu çalıştayın İlimizdeki bağımlılıkla mücadele çalışmalarında etkili olacağını düşündüğünü belirtti ve çalışma gruplarına kolaylıklar diledi. Açılış konuşmalarının ardından Müdürlüğümüz Psikoloğu Numan Sinan Harputlugil tarafından bir sunum yapıldı ve ardından grupların çalışmaları ve sunumlarına geçildi. Çalıştay, yarın devam edecek sunumların ardından genel bir değerlendirme yapılarak, kararların rapor haline getirilmesi ile son bulacak.    
Sağlık Bakanlığınca 81 ilde başlatılan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı İlimizde de bugün başladı. 2 gün sürecek çalıştayın açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, İlimiz protokolü, Müdürlüğümüz yöneticileri, proje paydaş kurumların çalışma grupları ve basın mensupları katıldı.

Sağlık Bakanlığınca 81 ilde başlatılan Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı İlimizde de bugün başladı. 2 gün sürecek çalıştayın açılış törenine Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, İlimiz protokolü, Müdürlüğümüz yöneticileri, proje paydaş kurumların çalışma grupları ve basın mensupları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Serhat Korkmaz açılış konuşmasını yaptı. Korkmaz şunları söyledi: “    Bilindiği üzere bağımlılık, sadece ilimizin ve ülkemizin değil bütün dünya ülkelerinin toplumsal bir sorunudur. Özellikle gençlerimizi tehdit eden; madde, tütün, alkol ve davranışsal bağımlılıkla mücadele kapsamında bugüne kadar pek çok proje, bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de hayat geçirildi. Bu projeler kapsamında bütün kurumlarımızın üstüne düşen görevleri yerine getirmesiyle bağımlılıkla mücadele yolunda oldukça yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Mücadelelere ivme kazandırmak için Bakanlığımızca bütün illerde ve ilçelerde “Ben Olsaydım” etiketiyle çalıştaylar düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.  Uyuşturucu, alkol, tütün, davranışsal bağımlılık konularına yönelik genel durum ve değerlendirmelerin ele alınacağı, fikir ve önerilerin tartışılacağı, toplumumuzu ve insanlığı olumsuz etkileyen bağımlılıkla mücadelenin daha etkin yürütülmesi için konuya ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerilerinin değerlendirileceği Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayımız sonunda, bağımlılıkla mücadele konusunda İlimiz hakkında bir rapor elde etmiş olacağız. Çalıştayımızın, hem ilimizde hem ülkemizde bağımlılıkla mücadeleye önemli katkılar sunacağı kanaatindeyim.Bütün katılımcılarımıza kolaylıklar diliyor ve katkıları için teşekkürlerimi sunuyorum.”
Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek de konuşmasında bağımlılıkla mücadele konusunun çok önemli olduğu; konuya toplumun her kesiminin dikkatinin çekilmesinin gerektiği; kurumlarımıza olduğu kadar sivil toplum örgütleri ve ailelere de büyük görevler düştüğü; özellikle gençlerimizi bağımlılık batağına düşmeden önce korumamız gerektiği konularına değinerek bu çalıştayın İlimizdeki bağımlılıkla mücadele çalışmalarında etkili olacağını düşündüğünü belirtti ve çalışma gruplarına kolaylıklar diledi.
Açılış konuşmalarının ardından Müdürlüğümüz Psikoloğu Numan Sinan Harputlugil tarafından bir sunum yapıldı ve ardından grupların çalışmaları ve sunumlarına geçildi.
Çalıştay, yarın devam edecek sunumların ardından genel bir değerlendirme yapılarak, kararların rapor haline getirilmesi ile son bulacak.    

Afyon HABERİ

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve afyonunsesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.